Koszalin Energa Basket Liga

Przełamać poznańską niemoc

Data dodania: 16.12.2011 22:50 (Aktualizacja: 17.12.2011 12:22) | Autor: Patryk Pietrzala

Przełamać poznańską niemocKoszalinianie wygrali dwa spotkania z rzędu, a praca Andreja Urlepa jest coraz bardziej widoczna. Następnym rywalem Akademików będą gracze PBG Basketu Poznań, którzy podobnie jak nasi ulubieńcy wygrali dwa ostatnie mecze.

Każda seria kiedyś się kończy. Powiedzenie to tyczy się niemocy koszalińskiego zespołu w hali PBG Basketu Poznań. Akademicy nie zwyciężyli jeszcze w Poznaniu, mimo że za każdym razem byli stawiani w roli faworyta, to ekipa z Wielkopolski skutecznie broniła swój parkiet. Najbardziej w pamięć kibicom zapadło spotkanie w sezonie (94:92) 2009/2010, gdy koszalinianie dali się dogonić, a kluczowe w punkty w meczu zdobył Zbigniew Białek.

Gracze PBG Basketu Poznań zaczęli grac dobrze i skutecznie. Jednym ze sprawców lepszej gry zespołu trenera Bogicevicia jest… Mateusz Bartosz, który zaczynał ten sezon w Koszalinie, jednak po kilku spotkaniach rozstał się z AZS. 24-latek zdobywa 8.8 pkt. (65 % z gry)i notuje średnio 6,8 zb. Zawodnicy z Wielkopolski pokonali ostatnio Zastal Zielona Góra  90:77 i PGE Turów Zgorzelec 75:74. Najlepszym zawodnikiem poznaniaków w tym sezonie jest Damian Kulig. Młody środkowy wziął na swoje barki wyniki drużyny i jak dotąd całkiem nieźle się z tego wywiązuje, notując średnio 16,9 pkt. na mecz.

Po przyjściu trenera Urlepa AZS Koszalin jest zupełnie inną drużyną, a po kryzysie jaki dopadł Akademików w listopadzie nie ma ani śladu. Lepsza gra AZS zbiegła się także z dołączeniem do drużyny Callistusa Eziukwu. Amerykański środkowy dwoma występami zjednał sobie koszalińską publiczność. Jego poświęcenie w obronie i agresywne atakowanie obręczy jest z pewnością godne podziwu. Dobry kontakt z  Eziukwu mają ci, od których w dużej mierze zależy gra 25-latka, czyli Igor Milicić i Stefhon Hannah. Obaj rozgrywający pokazali już, że lubią grać z nowym środkowym AZS, dokarmiając go piłkami, a koszaliński „Shaq” odwdzięcza się celnymi rzutami.

Akademicy w porównaniu do zespołu poznańskiego mają z pewnością więcej atutów na obwodzie, gdzie grają: Hannah, Milicić, Strickland, Łączyński i Dutkiewicz. Cała piątka grozi rzutami zza linii 6,75m. W PBG Baskecie natomiast prym wiodą Nikolić i Micić.  

Źródło: inf. własna

Najbliższy mecz

AZS Koszalin
PGE Turów Zgorzelec
AZS KoszalinPGE Turów Zgorzelec
24.03.2018, godz. 18:00, HWS w Koszalinie

Poprzedni mecz

AZS Koszalin - 85
Rosa Radom - 92
AZS KoszalinRosa Radom
21.03.2018, godz. 18:30, HWS w Koszalinie, Statystyki
DKMS
Klub Kibica AZS Koszalin
KALK Koszalin.pl
  • Urząd Miejski w Koszalinie
  • Zarząd Obiektów Sportowych Spółka z o.o. w Koszalinie
  • Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o.
  • Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie
  • Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin
  • Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica
  • Park Wodny Koszalin
Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasto Koszalin.

Jesteś tutaj: AZS Koszalin S.A. > Aktualności > Aktualności > Przełamać poznańską niemoc

© Wszelkie prawa zastrzeżone dla AZS Koszalin S.A.