Koszalin Energa Basket Liga

Pewna wygrana

Data dodania: 14.12.2011 21:01 (Aktualizacja: 16.12.2011 10:00) | Autor: Patryk Pietrzala

Pewna wygranaZawodnicy AZS Koszalin wysoko pokonali zespół AZS Politechniki Warszawskiej 94:71 (20:26, 14:18, 13:28, 24:22). Jest to drugie zwycięstwo pod wodzą trenera Urlepa.

Koszalinianie, podobnie jak w meczu z Kotwicą Kołobrzeg, mieli  sporo problemów z zastawianiem na deskach, jednak gracze Politechniki nie mieli tak dobrego dnia jak podopieczni Tomasza Mrożka i spotkanie od pierwszych minut odznaczało się dobrą grą Akademików. Po raz kolejny ważnym elementem defensywnej układanki trenera Urlepa był Callistus Eziukwu, który w pierwszej kwarcie oprócz rekordowych 6 punktów, zaliczył także dwa bloki. Przewaga optyczna Akademików była widoczna, jednak ambitna gra stołecznych graczy, pozwoliła im na zbliżenie się do gości na 6 punktów.  

Seria AZS Politechniki 10:0 sprawiła, że gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Duża w tym zasługa Mateusza Ponitki, który zdobył w tym czasie 6 punktów.  Gra Akademików z Koszalina znacznie się poprawiła wówczas, gdy na parkiet powrócił Eziukwu. – Myślę, że jak nasi następni rywale zobaczą, do czego zdolny jest nasz nowy center, to z pewnością namyślą się, czy warto wejść pod kosz – mówił przed meczem George Reese. Nowy środkowy powoli przyzwyczaja koszalińskich kibiców do świetnej gry w obronie, a po jego wejściu na boisko podopieczni Andreja Urlepa zanotowali serię 14:2. Dobra gra Eziukwu to także zasługa Stefhona Hannah, który raz za razem dokarmiał młodego centra piłkami.

Drugą połowę bardzo dobrze rozpoczęli dwaj Amerykanie – Reese i Hannah, który we dwójkę sprawiali warszawskiej Politechnice wiele problemów. Naprzeciw Amerykanom z AZS wyszedł Piotr Pamuła, który przypomniał sobie, że jego najsilniejszą bronią są rzuty z dystansu. Koszalinianie grali bardzo konsekwentnie, mozolnie budując swoją przewagę. Po trafieniach Milicicia ,Montgomery’ego i Hannah, Akademicy wyszli na najwyższe w tym spotkaniu 25 punktowe prowadzenie. Zawodnicy Politechniki Warszawskiej byli bardzo pogubieni, nie potrafili sforsować obrony zespołu trenera Andreja Urlepa.

Akademicy w drugiej połowie spotkania przyćmili zupełnie graczy trenera Stracevicia. Obrona AZS była podobna do tej, z jaką mieli okazję zmierzyć się zawodnicy Kotwicy. Jedynym graczem, który nic nie robił sobie z twardej defensywy koszalinian, był Piotr Pamuła, który zdobył w całym spotkaniu 22 punkty. Koszykarze z Koszalina do końca spotkania kontrowali przebieg gry, nie dając gospodarzom żadnych szans na odrobienie dużej przewagi.

AZS Koszalin: Eziukwu 19 pkt. 8 zb. 5 przech. 2 bl. ; Hannah 18 pkt. 7 as. ; Reese 14 pkt. 4 zb. ; Montgomery 13 pkt. 4 zb. ; Surmacz 10 pkt. 7 zb. ; Milicić 7 pkt. 3 zb. ; Strickland 5 pkt.  2as. ; Dutkiewicz 4 pkt. 3 zb. ; Łączyński 4 pkt. 2 as.

Źródło: inf. własna

Najbliższy mecz

AZS Koszalin
PGE Turów Zgorzelec
AZS KoszalinPGE Turów Zgorzelec
24.03.2018, godz. 18:00, HWS w Koszalinie

Poprzedni mecz

AZS Koszalin - 85
Rosa Radom - 92
AZS KoszalinRosa Radom
21.03.2018, godz. 18:30, HWS w Koszalinie, Statystyki
DKMS
Klub Kibica AZS Koszalin
KALK Koszalin.pl
  • Urząd Miejski w Koszalinie
  • Zarząd Obiektów Sportowych Spółka z o.o. w Koszalinie
  • Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o.
  • Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie
  • Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin
  • Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica
  • Park Wodny Koszalin
Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasto Koszalin.

Jesteś tutaj: AZS Koszalin S.A. > Aktualności > Aktualności > Pewna wygrana

© Wszelkie prawa zastrzeżone dla AZS Koszalin S.A.