Koszalin Energa Basket Liga

Trudne wyzwanie w Starogardzie Gdańskim

Data dodania: 03.03.2018 19:47 (Aktualizacja: 03.03.2018 19:47) | Autor: Redakcja

Trudne wyzwanie w Starogardzie GdańskimKoszalińska drużyna wraca do gry! Podopieczni trenera Dragana Nikolicia zmierzą się z Polpharmą Starogard Gdański, która wciąż walczy o udział w fazie play-off.

Od ostatniego meczu z Treflem Sopot minęło kilkanaście dni. Koszalińscy zawodnicy mogli zregenerować siły i następnie wrócić do treningów, by poprawić to, co konieczne. Wydaje się, że największym problemem ekipy trenera Dragana Nikolicia jest brak stabilności. W jednym meczu Akademicy potrafią pokonać aktualnego Mistrza Polski, a w następnej kolejce przegrywają wysoko z Treflem Sopot. Czy istnieje recepta na takie wahania formy? - Praca - odpowiada z uśmiechem na ustach trener Nikolić. Kilkanaście dni zostało poświęcone na ciężką pracę i szlifowanie formy na ostatnie dwa miesiące rozgrywek Energa Basket Ligi.

Akademicy przystąpią do spotkania z Polpharmą z problemami zdrowotnymi, jednak jak wszyscy zgodnie podkreślają, że do Starogardu Gdańskiego jadą po zwycięstwo. To będzie jednak trudne wyzwanie, ponieważ popularne „Kociewskie Diabły” wygrały siedem spośród trzynastu meczów na własnym parkiecie.

Drużyna prowadzona przez trenera Milije Bogicevica była rewelacją początku rozgrywek, ponieważ wygrali 7 z pierwszych dziesięciu meczów w Energa Basket Lidze. Liderem zespołu z Kociewia jest Milan Milovanovic, który przed pojedynkiem z AZS otrzyma nagrodę dla najlepszego zawodnika miesiąca w naszej lidze. Serbski podkoszowy zdobywa średnio 13,2 pkt i 7 zbiórek na mecz. Akademicy będą musieli jeszcze uważać na Joe Thomassona. Amerykański obwodowy to niezwykle uniwersalny gracz, który notuje 13,5 pkt 4 zbiórki oraz 5 asyst.

Źródło: inf. własna

Najbliższy mecz

AZS Koszalin
PGE Turów Zgorzelec
AZS KoszalinPGE Turów Zgorzelec
24.03.2018, godz. 18:00, HWS w Koszalinie

Poprzedni mecz

AZS Koszalin - 85
Rosa Radom - 92
AZS KoszalinRosa Radom
21.03.2018, godz. 18:30, HWS w Koszalinie, Statystyki
DKMS
Klub Kibica AZS Koszalin
KALK Koszalin.pl
  • Urząd Miejski w Koszalinie
  • Zarząd Obiektów Sportowych Spółka z o.o. w Koszalinie
  • Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o.
  • Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie
  • Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin
  • Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica
  • Park Wodny Koszalin
Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasto Koszalin.

Jesteś tutaj: AZS Koszalin S.A. > Aktualności > Aktualności > Trudne wyzwanie w Starogardzie Gdańskim

© Wszelkie prawa zastrzeżone dla AZS Koszalin S.A.