Koszalin Energa Basket Liga

Jeszke: Grać bez presji

Data dodania: 03.03.2018 11:31 (Aktualizacja: 03.03.2018 11:31) | Autor: Redakcja

Jeszke: Grać bez presjiZapraszamy do przeczytania wywiadu ze skrzydłowym koszalińskiej drużyny, Damianem Jeszke.

Paweł Gawienowski: Dwa tygodnie przerwy w rozgrywkach to sporo czasu na poprawę gry, ale również na zgubienie rytmu meczowego. Jaki będzie AZS po takiej przerwie?

Damian Jeszke: Wierze w to, że ta przerwa nie będzie miała negatywnego wpływu na nasz zespół. Trzeba zauważyć, że część drużyn w Energa Basket Lidze miała jeszcze dłuższe rozstanie z ekstraklasowymi parkietami. Na pewno wykorzystaliśmy ten czas na poprawę naszych mankamentów. Ciężko przygotowywaliśmy się do pozostałych spotkań sezonu. To był dobrze przepracowany okres, pełen intensywnych treningów, który mam nadzieję zaowocuje w ligowych pojedynkach.

Zwycięstwa nad Rosą, Stalą, Kingiem czy ostatnio Mistrzem Polski - Stelmetem, na pewno zachwycają. Z drugiej strony AZS doznał wysokich przegranych z Polskim Cukrem i Treflem. Czy jest jakieś wytłumaczenie tego zjawiska?

To trudna do wytłumaczenia sytuacja. Po bardzo dobrym meczu i zwycięstwie nad dużo silniejszą drużyną nie potrafiliśmy utrzymać tego rytmu w kolejnym spotkaniu. Tak właśnie było po zwycięstwie nad Stelmetem Enea BC Zielona Góra. Niespodziewane zwycięstwo nad Mistrzem Polski dodało nam chyba zbyt dużo wiary w siebie, przez co kolejny mecz był całkowitym zaprzeczeniem naszych umiejętności. Nie potrafię do końca logicznie tego wytłumaczyć, ale na pewno powinniśmy do każdego meczu podchodzić jednakowo skoncentrowani. Takie występy jak z Polskim Cukrem czy Treflem nie powinny się nam przytrafiać.

Twoja gra podobnie jak wyniki całego zespołu ma wzloty i upadki. Początek sezonu w Twoim wykonaniu był bardziej stabilny.

Niestety masz dużo racji w tym co mówisz. Faktycznie nie potrafię do końca ustabilizować swojej gry i można ją porównać do sinusoidy. Miałem kilka naprawdę słabym meczów, po których starałem się wyciągnąć wnioski i udawało mi się wrócić na właściwy tor i grać co najmniej tak dobrze, jak na początku sezonu. Wierzę w to, że w kolejnych spotkaniach zaprezentuje się tylko z najlepszej strony. Chcę iść do przodu i grać coraz lepiej.

Do końca sezonu pozostało dziewięć spotkań. Jaki cel sobie stawiacie w tej końcówce rozgrywek jako drużyna?

Na pewno chcemy walczyć w każdym kolejnym meczu i zakończyć ten sezon z twarzą. Jestem przekonany, że każdym z moich kolegów myśli tak samo i chce również sam indywidualnie zaprezentować się jak najlepiej by kibice w Koszalinie zapamiętali jego nazwisko. Wszyscy gramy po to by wygrywać i walczyć na parkiecie. Chcemy godnie reprezentować klub. Mimo iż nie zawsze tak to wygląda, to zapewniam wszystkich, że nie łatwo nam jest godzić się z przegranymi. Nasz cel w każdym meczu to zwycięstwo.

Kolejnym rywalem Akademików będzie Polpharma Starogard Gdański. Zespół z Kociewia walczy o fazę play-off. AZS czeka trudny mecz, co może dać wam zwycięstwo?

Większa presja jest po stronie Polpharmy, która tak jak wspomniałeś, gra o fazę play-off. To powinno dać nam przewagę, ponieważ często większy komfort psychiczny pozwala na lepszą grę. Musimy do tego meczu podejść na chłodno i zaprezentować wszystkie nasze najlepsze umiejętności. Grać bez presji. Starogard Gdański to na pewno ciężki teren, ale w tym sezonie udowodniliśmy, że potrafimy sprawiać niespodzianki i o taką na pewno będziemy starać się w nadchodzącym meczu.

Źródło: inf. własna

Najbliższy mecz

AZS Koszalin
PGE Turów Zgorzelec
AZS KoszalinPGE Turów Zgorzelec
24.03.2018, godz. 18:00, HWS w Koszalinie

Poprzedni mecz

AZS Koszalin - 85
Rosa Radom - 92
AZS KoszalinRosa Radom
21.03.2018, godz. 18:30, HWS w Koszalinie, Statystyki
DKMS
Klub Kibica AZS Koszalin
KALK Koszalin.pl
  • Urząd Miejski w Koszalinie
  • Zarząd Obiektów Sportowych Spółka z o.o. w Koszalinie
  • Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o.
  • Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie
  • Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin
  • Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica
  • Park Wodny Koszalin
Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasto Koszalin.

Jesteś tutaj: AZS Koszalin S.A. > Aktualności > Aktualności > Jeszke: Grać bez presji

© Wszelkie prawa zastrzeżone dla AZS Koszalin S.A.