Koszalin Energa Basket Liga

Rewanż Trefla

Data dodania: 20.02.2018 01:06 (Aktualizacja: 20.02.2018 01:07) | Autor: Redakcja

Rewanż TreflaTrefl Sopot zrewanżował się koszalińskiemu AZS za porażkę w czwartej kolejce Energa Basket Ligi, wygrywając na własnym parkiecie z biało-niebieskimi 100:73.

Przed meczem

Akademicy w swoich ostatnich dwóch spotkaniach okazali się lepsi od rywali. Zwycięstwa nad Kingiem Szczecin (98:92) oraz aktualnym Mistrzem Polski, Stelmetem Enea BC Zielona Góra (82:80) były wiatrem w żagle koszalińskiej drużyny. Podopieczni Dragana Nikolicia takich wygranych potrzebowali by uwierzyć w swoje możliwości i podreperować morale wśród kibiców, którzy na takie wygrane dość długo oczekiwali. Dzisiejszy rywal AZS, sopocki Trefl choć w ostatnich spotkaniach z MKS Dąbrową Górniczą i Miastem Szkła Krosno musiał uznać wyższość przeciwników, to wciąż pozostaje w grze o awans do fazy play-off. Trefl zajmując przed meczem z biało-niebieskimi 12 miejsce, ma tylko dwa zwycięstwa mniej niż ósma w tabeli Polpharma Starogard Gdański.

Ofensywny styl

Od samego początku spotkanie miało charakter bardzo ofensywny. Już w pierwszej połowie obie drużyny mocno szarżowały na kosz rywala. Po stronie Trefla świetnie czuł się Steve Zack, który w pierwszych 10 minutach zdobył dla swojego zespołu 12 punktów. Po stronie AZS, zdobycze punktowe rozłożyły się na większą ilość zawodników, a najskuteczniejszym Akademikiem w pierwszej kwarcie, która zakończyła się wynikiem 26:24 dla gospodarzy, był Marelja z 8 "oczkami". Obraz gry niewiele zmienił się w kolejnej odsłonie, z tym wyjątkiem, że podopieczni Dragana Nikolicia niestety gorzej radzili sobie z obroną Trefla. Sopocianie wykorzystując rzuty z za linii 6,75 i spore niedociągnięcia w defensywie Akademików wyszli na 9-punktowe prowadzenie i biało-niebiescy musieli niwelować stratę. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 52:46 dla gospodarzy.

Seria Trefla

Drugą połowę bardzo dobrze rozpoczął Trefl. W ciągu czterech pierwszych minut zdołał zdobyć 13 punktów pod rząd nie tracąc żadnego. Tym samym gospodarze wyszli na 19 punktowe prowadzenie  65:46 i dopiero punkty Diante Baldwina przerwały świetną serię podopiecznych Marcina Klozińskiego. Akademicy kompletnie nie radzili sobie w tym momencie w ataku jak i obronie. Gra biało-niebieskich całkowicie się załamała, a AZS zdołał do końca trzeciej kwarty odrobić jedynie 1 punkt i po 30 minutach było 78:60.

Kropka nad i

AZS rozbity w trzeciej kwarcie nie zdołał już wrócić do meczu. Sopocianie natomiast grając konsekwentnie w obronie i skutecznie w ataku powiększali wysokie prowadzenie w ostatniej odsłonie meczu. Pojedynek ostatecznie zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy 100:73. W drużynie Trefla na uwagę zasługuje postawa Obie Trottera, który mimo iż nie uzyskał imponujących statystyk, to przez niemal cały mecz uprzykrzał życie rozgrywającym AZS, najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Steve Zack - 20. Po stronie AZS najlepiej punktowali Marelja (18 pkt.) i Dłoniak (15 pkt.).

W meczu nie wystąpił koszaliński skrzydłowy Nikola Maleśević, który na jednym z przedmeczowych treningów doznał kontuzji.

Źródło: inf. własna

Najbliższy mecz

AZS Koszalin
PGE Turów Zgorzelec
AZS KoszalinPGE Turów Zgorzelec
24.03.2018, godz. 18:00, HWS w Koszalinie

Poprzedni mecz

AZS Koszalin - 85
Rosa Radom - 92
AZS KoszalinRosa Radom
21.03.2018, godz. 18:30, HWS w Koszalinie, Statystyki
DKMS
Klub Kibica AZS Koszalin
KALK Koszalin.pl
  • Urząd Miejski w Koszalinie
  • Zarząd Obiektów Sportowych Spółka z o.o. w Koszalinie
  • Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o.
  • Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie
  • Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin
  • Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica
  • Park Wodny Koszalin
Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasto Koszalin.

Jesteś tutaj: AZS Koszalin S.A. > Aktualności > Aktualności > Rewanż Trefla

© Wszelkie prawa zastrzeżone dla AZS Koszalin S.A.