Koszalin Energa Basket Liga

Po trzecie zwycięstwo z rzędu!

Data dodania: 18.02.2018 19:11 (Aktualizacja: 18.02.2018 19:11) | Autor: Redakcja

Po trzecie zwycięstwo z rzędu!To będzie kolejne spotkanie, w którym Akademicy nie będą faworytem, jednak podopieczni trenera Dragana Nikolicia zapowiadają zgodnie, że chcą wywalczyć trzecie zwycięstwo z rzędu.

Ostatnie dwa mecze w wykonaniu Akademików były bardzo udane. Pod koniec stycznia biało - niebiescy rozprawili się ze szczecińskim Kingiem, a ostatnio sprawili ogromną niespodziankę i pokonali aktualnych mistrzów Polski, Stelmet Enea BC Zielona Góra. To był zdecydowanie najlepszy występ koszalińskiej drużyny w tym sezonie. Podopieczni trenera Dragana Nikolicia prowadzili przez większą część spotkania i kontrolowali wydarzenia na parkiecie. - AZS pokazał nam, jak powinno się walczyć. Grali z ogromnym zaangażowaniem - mówił trener zielonogórskiej ekipy, Andrej Urlep. Na słowa uznania zasługuje każdy z zespołu gospodarzy, ponieważ szkoleniowiec Akademików wystawił wszystkich jedenastu zawodników.

Koszalinianie mieli dosyć długą przerwę na to, by odpocząć i solidnie przygotować się do meczu z Treflem Sopot. Trzeba przyznać, że w ostatnich tygodniach Akademicy wyglądali bardzo dobrze fizycznie, co też przekładało się na wyniki. Biało - niebiescy są na fali wznoszącej, jednak w jutrzejszym pojedynku po raz kolejny nie będą faworytem. Podobnie było w meczach z King Szczecin oraz Stelmetem Enea BC Zielona Góra.

W pierwszym pojedynku pomiędzy tymi zespołami górą byli Akademicy. Wygrana 82:72 była pierwszą w trwającym sezonie. Wówczas bardzo dobry mecz rozegrali Damian Jeszke (16 pkt), Qyntel Woods (15 pkt) oraz Diante Baldwin (20 pkt). Od tego jednak czasu, w obu drużynach doszło do kilku zmian. Zawodnikiem odpowiedzialnym za konstruowanie ataków jest Obie Trotter, a pod koszem nie ma Nikoli Markovicia, który zamienił Trefl na Stelmet. W pomalowanym trzeba będzie jednak uważać na Filipa Dylewicza, drugiego strzelca sopockiej ekipy.

Źródło: inf. własna

Najbliższy mecz

AZS Koszalin
PGE Turów Zgorzelec
AZS KoszalinPGE Turów Zgorzelec
24.03.2018, godz. 18:00, HWS w Koszalinie

Poprzedni mecz

AZS Koszalin - 85
Rosa Radom - 92
AZS KoszalinRosa Radom
21.03.2018, godz. 18:30, HWS w Koszalinie, Statystyki
DKMS
Klub Kibica AZS Koszalin
KALK Koszalin.pl
  • Urząd Miejski w Koszalinie
  • Zarząd Obiektów Sportowych Spółka z o.o. w Koszalinie
  • Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o.
  • Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie
  • Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin
  • Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica
  • Park Wodny Koszalin
Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasto Koszalin.

Jesteś tutaj: AZS Koszalin S.A. > Aktualności > Aktualności > Po trzecie zwycięstwo z rzędu!

© Wszelkie prawa zastrzeżone dla AZS Koszalin S.A.