Koszalin Energa Basket Liga

Dokonali niemożliwego!

Data dodania: 10.02.2018 20:49 (Aktualizacja: 10.02.2018 22:30) | Autor: Redakcja

Dokonali niemożliwego!Mamy to! Niesamowita wygrana koszalińskiej drużyny stała się faktem! Akadmemicy pokonali aktualnego mistrza Polski - Stelmet Enea BC Zielona Góra 82:80!

Przed meczem

Spotkanie ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra to święto koszykówki. Pojedynki z Mistrzem Polski dają możliwość kibicom obejrzenia basketu w najlepszym wydaniu i cieszenia się z widowiskowych akcji czołowych zawodników występujących w Energa Basket Lidze. Zwrócić należy także uwagę, że kilka dni temu zielonogórzanie awansowali do fazy play-off europejskich rozgrywek Ligi Mistrzów. Dodatkowo mecze z wyżej notowanymi zespołami zawsze motywująco wpływały na podopiecznych Dragana Nikolicia, którzy mogą pochwalić się zwycięstwami nad Kingiem Szczecin, BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski czy Rosą Radom. Nie inaczej miało być również dziś. Akademicy zapowiadali walkę o komplet punktów z aktualnymi Mistrzami Poski.

Bez respektu

Akademicy zgodnie z zapowiedziami od pierwszych chwil meczu bez strachu ruszyli do ataku. Podopieczni Dragana Nikolicia byli bardzo zmotywowani. Bardzo dobrze odnajdywali się w walce jeden na jeden Malesević i Modestas Kumpys. Dodatkowo z obwodu straszyli Dłoniak i Młynarski. Po przeciwnej stronie największym zagrożeniem da gospodarzy był dobrze grający Vladimir Dragičević. Dobra gra w ataku AZS była także wynikiem solidnej obrony. W efekcie po pierwszej kwarcie Akademicy prowadzili z Mistrzem Polski 29:20, natomiast po dwudziestu minutach 50:43.

Stelmet próbuje

Po przerwie Stelmet Enea BC zdecydowanie poprawił przede wszystkim grę w obronie. Akademikom coraz trudniej było zdobywać punkty, natomiast goście zaczęli wykorzystywać jedną ze swoich najsilniejszych broni - rzut z dystansu. Po stronie Akademików świetnie grał Jeszke, który w ciągu 3 kwart zdobył 16 oczek (18 pkt w całym meczu). AZS utrzymywał prowadzenie do 9 minuty trzeciej kwarty, w której to podopieczni Andreja Urlepa wyszli na prowadzenie 64:63. To jednak nie przestraszyło Akademików i w kolejnych akcjach należały do nich. Zwieńczeniem ostatnich chwil trzeciej odsłony był efektowny wsad z faulem Modestasa Kumpysa. AZS prowadził po 30 minutach 72:66.

Szaleństwo

Mająca rozstrzygnąć o wszystkim ostatnia odsłona meczu to przede wszystkim walka po obu stronach parkietu przez dwa zespoły. Akademicy czynili wszystko, by utrzymać prowadzenie, natomiast Stelmet dwoił się i troił, by przechylić szalę spotkania na swoją stronę. Emocje sięgały zenitu szczególnie po rewelacyjnej akcji w obronie, a potem 2 celnych trójkach z rzędu  Qyntela Woodsa (15 pkt w całym meczu).  AZS prowadził wówczas ze Stelmetem 78:72. Do końca spotkania Akademicy nie oddali już prowadzenia i mimo fauli technicznych AZS zwyciężył z Mistrzem Polski 82:80.

Źródło: inf. własna