Koszalin Energa Basket Liga

Dokonać niemożliwego

Data dodania: 09.02.2018 19:32 (Aktualizacja: 09.02.2018 19:32) | Autor: Redakcja

Dokonać niemożliwegoW 20. kolejce Energa Basket Ligi przeciwnikiem podopiecznych trenera Dragana Nikolicia będzie aktualny Mistrz Polski, zespół Stelmetu Enea BC Zielona Góra.

Akademicy rozegrali swój ostatni mecz ligowy 27 lutego, w którym na własnym parkiecie pokonali po dogrywce wyżej notowany King Szczecin (98:92). Do zwycięstwa w tym spotkaniu poprowadził serbski duet - Nikola Maleśević i Aleksandar Marelja, który zdobył łącznie dla koszalińskiej drużyny 44 punkty. Na uznanie zasługuje jednak cały zespół, ponieważ każdy z zawodników dołożył cenną cegiełkę do ostatecznego sukcesu biało-niebieskich. Szczególnie widoczne było to w walce pod koszem, gdzie AZS wygrał z przeciwnikiem w statystykach zebranych piłek, zarówno po stronie atakowane, jak i w obronie. Po dwóch tygodniach przerwy, którą trener Nikolić wykorzystał do poprawy kolejnych elementów gry, Akademikom przyjdzie się zmierzyć, według szkoleniowca koszalinian, z najlepszą drużyną w kraju - Stelmetem Enea BC Zielona Góra.

W obecnych rozgrywkach, aktualny Mistrz Polski się dokładnie tak, jak przyzwyczaił kibiców Energa Basket Ligi. Do tej pory ma na swoim koncie 15 zwycięstw i 5 porażek. Jak silna jest zielonogórska ekipa mogą świadczyć takie nazwiska jak: Dragičević, Florence, Zamojski, Hrycaniuk oraz Koszarek. W pierwszym meczu pomiędzy Akademikami a Stelmetem BC Enea padł wynik 102:79 dla gospodarzy. Od tego momentu doszło do zmian zarówno w koszalińskiej ekipie, jak i drużynie z Winnegro Grodu. Przede wszystkim oba zespoły zmieniły swoich trenerów. Obecnie szkoleniowcem Stelmentu jest bardzo dobrze znany w Koszalinie - Andrej Urlep, który w sezonie 2011/2012 prowadził AZS. Od momentu zmiany szkoleniowca, zielonogórzanie zaliczyli spory progres. Widać to nie tylko w meczach rozgrywanych w ramach Energa Basket Lidze (6/7 wygranych spotkań pod wodzą Urlepa), ale również na arenie międzynarodowej. Stelmet Enea BC wygrał w ramach koszykarskiej Ligi Mistrzów 4 z ostatnich 5 swoich meczów i tym samym awansował do fazy play-off tych rozgrywek.

Przed AZS niezwykle trudny mecz, o czym wspomniał na konferencji prasowej trener Akademików - Dragan Nikolić - Jutro zagramy z najsilniejszą drużyną w polskiej lidze. Mimo że nie jesteśmy faworytem, to jednak nie znaczy, że nie będziemy walczyć. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by zwyciężyć. To nasz obowiązek wobec siebie, jak również wspaniałej koszalińskiej publiczności, która zawsze nas wspiera.

 

Źródło: inf. własna

Najbliższy mecz

Polpharma Starogard Gd.
AZS Koszalin
Polpharma Starogard Gd.AZS Koszalin
04.03.2018, godz. 18:00, Hala Miejska

Poprzedni mecz

Trefl Sopot - 100
AZS Koszalin - 73
Trefl SopotAZS Koszalin
19.02.2018, godz. 19:00, WHSW ERGO Arena, Statystyki
DKMS
Klub Kibica AZS Koszalin
KALK Koszalin.pl
  • Urząd Miejski w Koszalinie
  • Zarząd Obiektów Sportowych Spółka z o.o. w Koszalinie
  • Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o.
  • Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie
  • Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin
  • Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica
  • Park Wodny Koszalin
Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasto Koszalin.

Jesteś tutaj: AZS Koszalin S.A. > Aktualności > Aktualności > Dokonać niemożliwego

© Wszelkie prawa zastrzeżone dla AZS Koszalin S.A.