Koszalin Energa Basket Liga

Wzloty i upadki Akademików

Data dodania: 03.01.2018 21:29 (Aktualizacja: 03.01.2018 23:46) | Autor: Redakcja

Wzloty i upadki AkademikówKoszalinianie grali w tym meczu w kratkę. Po efektownym odrobieniu kilkupunktowej straty i wypracowaniu przewagi, Akademikom zabrakło sił do dogonienia TBV Startu Lublin, który wygrał 89:85.

Przed meczem

Pierwszy pojedynek Akademików w 2018 roku przypadł na środowy wieczór 3. stycznia. Podopieczni trenera Dragana Nikolicia nie mieli więc czasu na odpoczynek, po przegranym 81:83 meczu z Asseco Gdynią. Mimo dobrych 30 minut gry i wysokiego prowadzenia w drugiej kwarcie (20 pkt), biało-niebiescy nie potrafili wywieźć z Gdyni kompletu punktów. Również ekipa Davida Dedka w ostatnim meczu poprzedniego roku nie zdołała pokonać swoich rywali MKS Dąbrowę Górniczą (60:89). Dla jednej z drużyn spotkanie to miało być więc dobrym początkiem nowego roku.

Tercet z Lublina

Zgodnie z zapowiedzią trenera Dragana Nikolicia, najwięcej problemów jego drużynie mieli przysporzyć szybko grający Washington , Lewis, oraz solidny Mirković. O ile tego pierwszego udało się Akademikom zatrzymać w pierwszej połowie meczu na  6 punktach, to dwaj pozostali byli liderami swojego zespołu notując 14 (Lewis) i 11 (Mirković) „oczek”. Rzucający Startu bardzo dobrze czuł się w szybkich atakach swojego zespołu, natomiast skrzydłowy lubelskiej drużyny świetnie grał tyłem do kosza, z czym mieli problem w obronie środkowi AZS. Po zmianie stron wigoru nabrał również Washington, który zakończył mecz z 22 punktami.  Ostatecznie Lewis był najlepiej punktującym swojego zespołu zdobywając  34 oczka i trafiając niezwykle ważną "trójkę" na 40 sekund do końca meczu.

Świetny Baldwin

Najjaśniejszą postacią koszalińskiego zespołu był dzisiejszego wieczoru Diante Baldwin. Pierwsza połowa w jego wykonaniu była koncertowa. Nie tylko dobrze kreował ataki swoich kolegów, bardzo dobrze bronił, był również najlepiej punktującym zawodnikiem biało-niebieskich, notując 16 „oczek” do przerwy. Po zmianie stron rywale poprawili swoją obronę przeciw Baldwinowi, ten jednak mimo tego starał się w dalszym ciągu mocno atakować kosz przeciwników w całym meczu norując 26 punktów.

Straty problemem

Głównym problemem podopiecznych Dragana Nikolicia były dziś przede wszystkim straty. Po uzyskaniu prowadzenia w pierwszej połowie (50:46), Akademicy w kilku pierwszych akcjach trzeciej kwarty zanotowali straty, które dały łatwe punkty zawodnikom Davida Dedka i prowadzenie jego zespołowi, które utrzymali do końca meczu. Choć podopiecznym Dragana Nikolicia nie można było odmówić woli walki, to nie potrafili do końca poprawić swojej gry powielając błędy strat również w czwartej odsłonie spotkania.

Wola walki

Akademicy mimo przegranej w dzisiejszym meczu walczyli do ostatniej sekundy meczu. Mimo prowadzenia od połowy trzeciej kwarty, TVB Start musiał bronić przewagi do samego końca. Jeszcze na 20 sekund przed ostatnim gwizdkiem przy wyniku 87:82 dla gości Diante Baldwin wywalczył po przechwycie faul niesportowy Marcina Dudkiewicza. Niestety dwa niecelne wolne oraz brak punktów z akcji utrzymały prowadzenie podopiecznych Davida Dedka i zespół z Lublina ostatecznie wygrał 89:85.

Podobnie jak w Gdyni w dzisiejszym meczu nie wystąpił Kacper Młonarski, który w dalszym ciągu boryka się z kontuzją.

 

Źródło: inf. własna

Najbliższy mecz

GTK Gliwice
AZS Koszalin
GTK GliwiceAZS Koszalin
24.01.2018, godz. 18:00, Centrum Sportowo-Kulturalnego Łabędź

Poprzedni mecz

Polski Cukier Toruń - 111
AZS Koszalin - 87
Polski Cukier ToruńAZS Koszalin
16.01.2018, godz. 19:00, Hala Widowiskowo-Sportowa, Statystyki
DKMS
Klub Kibica AZS Koszalin
KALK Koszalin.pl
  • Urząd Miejski w Koszalinie
  • Zarząd Obiektów Sportowych Spółka z o.o. w Koszalinie
  • Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o.
  • Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie
  • Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin
  • Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica
  • Park Wodny Koszalin
Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasto Koszalin.

Jesteś tutaj: AZS Koszalin S.A. > Aktualności > Aktualności > Wzloty i upadki Akademików

© Wszelkie prawa zastrzeżone dla AZS Koszalin S.A.