Tauron Basket Liga

Wspaniała wygrana Akademików!

Data dodania: 02.12.2017 22:25 (Aktualizacja: 02.12.2017 22:25) | Autor: Redakcja

Wspaniała wygrana Akademików!Na taki mecz czekali wszyscy kibice AZS Koszalin! Debiut nowego trenera - Dragana Nikolicia okazał się niezwykle udany i Akademicy zanotowali pierwsze wyjazdowe zwycięstwo!

Przed meczem

AZS Koszalin wraz z pozostałymi drużynami Polskiej Ligi Koszykówki powrócił do gry o ligowe punkty po dwóch tygodniach przerwy spowodowanej meczami Reprezentacji Polski. W pierwszym meczu Akademicy udali się do Radomia walczyć z tamtejszą Rosą. W czasie pauzy między ligowymi spotkaniami w koszalińskim zespole pojawił się trener Dragan Nikolić, który objął stanowisko pierwszego szkoleniowca. Jak zapowiedział, jego celem będzie stworzenie drużyny, która będzie walczyć z każdym przeciwnikiem do ostatniej sekundy meczu.

Waleczne rozpoczęcie

W meczu z zajmującą obecnie 11. miejsce w tabeli Rosą, Akademicy nie byli faworytem. Mimo to od początku pojedynku każdy z zawodników AZS bez respektu podchodził do rywala. Akcje biało-niebieskich były bardzo dynamiczne, i co ważne, skuteczne. Równie dobrze podopieczni Dragana Nikolicia radzili sobie w obronie. Spotkanie było bardzo wyrównane, o czym świadczy wynik po pierwszych 10. minutach gry - remis 25:25. Walecznie grający koszalinianie nie pozwalali rozwinąć skrzydeł gospodarzom również w drugiej kwarcie. Pomimo efektownych wsadów byłego zawodnika AZS - Patrika Audy, to koszalinianie grali bardziej efektywnie. Świetnie odnajdywał się na radomskim parkiecie Qyntel Woods (14 pkt) i Modestas Kumpys (13 pkt). Po pierwszej połowie biało-niebiescy prowadzili 49:38.

Dominacja po przerwie

Akademicy nie zwolnili gry po przerwie. Z minuty na minutę powiększali prowadzenie uzyskując nawet 19 "oczek" przewagi 67:48 i 69:50. Podopieczni Dragana Nikolicia dwoili się i troili w obronie, nie pozwalając gospodarzom kończyć akcji punktami. W ataku natomiast byli bardzo skuteczni. Gra biało-niebieskich była koncertowa. W dalszym ciągu błyszczeli Woods i Kumpys, ale to cała drużyna pracowała na wysokie prowadzenie.  Ten stan rzeczy trwał do niemal samego końca 3 kwarty. W końcówce tej części gry, Rosie udało się odrobić kilka punktów i do ostatnich 10 minut drużyny podchodziły z wynikiem 72:58 dla AZS.

Walka do końca

Mimo załamania gry w końcówce trzeciej kwarty oraz przez pierwszą część ostatniej odsłony meczu, to biało-niebiescy w ostatnich pięciu minutach pojedynku grali jak z nut. Mądre rozgrywanie akcji przynosiło skutek nie tylko w kolejnych punktach, ale również w płynącym czasie do ostatniego gwizdka. AZS grał najlepsze zawody tego sezonu i Rosa nie była w stanie pokonać rozpędzonych koszalinian. Ostatecznie Akademicy wygrali wysoko na trudnym radomskim terenie 92:75. Przewagę podopiecznych Dragana Nikolicia najlepiej pokazują statystyki: Woods - 20 pkt, Kumpys - 19 pkt i 8 zbiórek, Jeszke - 16 pkt, Dłoniak - 16 pkt, Baldwin z Wadowskim razem 12 asyst.

• Park Wodny Koszalin
Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasto Koszalin.

Jesteś tutaj: AZS Koszalin S.A. > Aktualności > Aktualności > Wspaniała wygrana Akademików!