Koszalin Energa Basket Liga

Pojedynek w Grudziądzu

Data dodania: 26.11.2017 18:21 (Aktualizacja: 26.11.2017 18:21) | Autor: Redakcja

Pojedynek w GrudziądzuTowarzyski mecz Akademików z Polskim Cukrem Toruń w Grudziądzu miał mieć dla obu zespołów charakter szkoleniowo-treningowy. Po stronie AZS w pojedynku zaprezentowali się wszyscy zawodnicy. Ostatecznie Akademicy przegrali 72:50

Od pierwszych minut obie drużyny prezentowały solidny basket. Szybkie tempo gry oraz poważne podejście do pojedynku sprawiało, że kibice mogli podziwiać sporo ciekawych akcji zarówno z jednej, jak i drugiej strony boiska. Obie drużyny starały się grać bardzo ofensywnie i już po pierwszej kwarcie było 19:15 dla Polskiego Cukru Toruń. W drugiej kwarcie tempo gry wyraźnie zwolniło, to jednak nie spowodowało, że widowisko utraciło na atrakcyjności. AZS prezentował sporo zespołowej gry, natomiast po stronie podopiecznych trenera Dejana Mihevcia dobrą formę prezentował Cheikh Mbodj. Do przerwy prowadzili torunianie 33:26.

Po zmianie stron gra na całym boisku była w bardziej rozważna. Obie drużyny starały się przeprowadzać akcje przemyślane, szukając czystych pozycji na zdobycie punktów. Nie zawsze się to udawało, przez co wynik spotkania nie zmieniał się już z taką dynamiką jak w pierwszej połowie. Akademikom kilkukrotnie udawało się niemal wyrównać, ale torunianie szybko odzyskiwali bezpieczne prowadzenie (50:41 po 30 minutach gry). W ostatniej części meczu Polski Cukier Toruń mający lepszą skuteczność powiększył ostatecznie przewagę do 22 oczek i wygrał całe spotkanie 72:50.

Okres przerwy spowodowanej meczami Reprezentacji Polski wykorzystujemy w stu procentach. Za nami tydzień intensywnej pracy, a dzisiejszy mecz był jednym z elementów przygotowań do kolejnych spotkań w ramach PLK. Trener Zeidler chciał aby wszyscy zawodnicy wystąpili w tym meczu i tak też się stało. - powiedział po meczu rozgrywający AZS, Igor Wadowski.

AZS: Wadowski 9, Woods 8, Kiwilsza 8, Chatkevičius 7, Dłoniak 6, Młynarski 4, Jeszke 3, Kumpys 3, Leńczuk 2, Baldwin 0

Źródło: inf. własna

Najbliższy mecz

AZS Koszalin
PGE Turów Zgorzelec
AZS KoszalinPGE Turów Zgorzelec
24.03.2018, godz. 18:00, HWS w Koszalinie

Poprzedni mecz

AZS Koszalin - 85
Rosa Radom - 92
AZS KoszalinRosa Radom
21.03.2018, godz. 18:30, HWS w Koszalinie, Statystyki
DKMS
Klub Kibica AZS Koszalin
KALK Koszalin.pl
  • Urząd Miejski w Koszalinie
  • Zarząd Obiektów Sportowych Spółka z o.o. w Koszalinie
  • Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o.
  • Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie
  • Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin
  • Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica
  • Park Wodny Koszalin
Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasto Koszalin.

Jesteś tutaj: AZS Koszalin S.A. > Aktualności > Aktualności > Pojedynek w Grudziądzu

© Wszelkie prawa zastrzeżone dla AZS Koszalin S.A.