Tauron Basket Liga

Z Dąbrowy Górniczej na tarczy

Data dodania: 12.11.2017 21:06 (Aktualizacja: 12.11.2017 21:06) | Autor: Redakcja

Z Dąbrowy Górniczej na tarczyPodopieczni trenera Dariusza Szczubiała ulegli MKS-owi 79:56. Najlepiej punktującym zawodnikiem biało-niebieskich był Daman Jeszke, zdobywca 13 „oczek”.

Przed meczem

Akademicy do starcia z MKS Dąbrową Górniczą podchodzili po przegranej z Polpharmą Starogard Gdański. Mecz z Diabłami z Kociewia dla podopiecznych Dariusza Szczubiała był niezwykle zacięty. O końcowym wyniku zadecydowały ostatnie akcje spotkania, które wykorzystali rywale ze Starogardu Gdańskiego.  Wydawało się więc, że koszalińscy kibice będą mogli wypatrywać wyrównanej walki w starciu z tamtejszym MKS-em, który obecnie zajmuje piątą pozycję w tabeli.

Otwarcie dla MKS

Wynik meczu otworzył efektowym wsadem Damian Jeszke, jednak od tego momentu piętnaście punktów z rzędu zaliczyli podopieczni trenera Jacka Winnickiego i już po 6. minutach gry było 17:2 dla gospodarzy. Najwięcej problemów na początku meczu Akademicy mieli w zatrzymaniu szybkiego ataku w wykonaniu  Broussarda i Parzańskiego. W samej pierwszej kwarcie Amerykanin zanotował 9 punktów, natomiast do połowy miał już 15 „oczek”.

Problemy AZS

Akademicy, mimo sporych chęci i woli walki, nie potrafili wstrzelić się w kosz gospodarzy. Do połowy przede wszystkim zawodziła skuteczność w rzutach zza linii 6,75. Podopieczni Dariusza Szczubiała mieli jedynie trzy trafienia na 10 prób (30% skuteczności). Niewiele lepiej wyglądało to po przerwie. W całym meczu skuteczność za 3 punkty wynosiła 31%. Kolejnymi elementami, które miały wpłynął na końcowy wynik były niewątpliwie straty biało-niebieskich, łącznie 26 strat w meczu oraz zdecydowanie mniejsza ilość zbiórek w porównaniu do gospodarzy - 35, przy 47 zebranych piłkach MKS.

Bloki Kiwilszy

Mimo wyraźnej przegranej Akademików w dzisiejszym meczu na pochwałę zasługuje Szymon Kwilsza. Grający na pozycji centra koszalinian zanotował na swoim koncie 8 punktów, 6 zbiórek  i 4 bloki podczas 28 minut spędzonych na parkiecie.

Źródło: inf. własna