Koszalin Energa Basket Liga

Toruń za silny

Data dodania: 07.10.2017 20:23 (Aktualizacja: 07.10.2017 20:23) | Autor: Redakcja

Toruń za silnyAZS Koszalin uległ na własnym parkiecie Polskiemu Cukrowi Toruń 90:63. Najwięcej punktów dla koszalińskiego zespołu zdobył Damian Jeszke - 13.

Przed meczem

Pierwszy pojedynek sezonu 2017/2018 zapowiadał się bardzo emocjonująco. Do Koszalina przyjechał bowiem aktualny wicemistrz Polski - Polski Cukier Toruń. Oba zespoły w pierwszej kolejce rozgrywek uległy swoim przeciwnikom, więc to dodatkowo sprawiało, że mecz był niezwykle istotny dla dwóch stron. Na dobre zawody liczyli szczególnie koszalińscy kibice, inauguracja w Hali Widowiskowo-Sportowej miała dać Akademikom wygraną.

Prowadzenie Torunia

Początek spotkania to niestety seria błędów podopiecznych Dariusza Szczubiała. Skorzystali na tym goście, szybko wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie - 11:4 w czwartej minucie meczu. Akademicy jednak nie zamierzali się poddawać i raz po raz próbowali zniwelować stratę do rywala, niestety z różnym skutkiem. Po momentach dobrej gry przychodziły kolejne chwile słabości i tak w 6. minucie drugiej części spotkania było 13 "oczek" przewagi dla torunian. Najwięcej problemu gospodarze mieli z obroną strefową przeciwnika. Jak na złość próby odrobienia strat rzutami za 3 punkty kończyły się niepowodzeniem, mimo kilku dogodnych pozycji. Ostatecznie pierwsza połowa pojedynku zakończyła się wynikiem 45:28.

Niemoc

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Goście bardzo dobrze wykorzystywali swoje atuty zarówno pod koszem, jak i na obwodzie. AZS niestety nie mógł odpowiedzieć na dobrze zorganizowane ataki podopiecznych Dejana Mihevca. Obrona strefowa Polskiego Cukru Toruń dawała się we znaki Akademikom. Mimo wielu prób, wysokie prowadzenie z pierwszych 20 minut gry utrzymywało się niemal przez całą drugą połowę. Podopieczni Dariusza Szczubiała mimo niekorzystnego wyniku starali się pozostawić dobre wrażenie walką na parkiecie do końca spotkania.

Źródło: inf. własna

Najbliższy mecz

AZS Koszalin
PGE Turów Zgorzelec
AZS KoszalinPGE Turów Zgorzelec
24.03.2018, godz. 18:00, HWS w Koszalinie

Poprzedni mecz

AZS Koszalin - 85
Rosa Radom - 92
AZS KoszalinRosa Radom
21.03.2018, godz. 18:30, HWS w Koszalinie, Statystyki
DKMS
Klub Kibica AZS Koszalin
KALK Koszalin.pl
  • Urząd Miejski w Koszalinie
  • Zarząd Obiektów Sportowych Spółka z o.o. w Koszalinie
  • Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o.
  • Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie
  • Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin
  • Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica
  • Park Wodny Koszalin
Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasto Koszalin.

Jesteś tutaj: AZS Koszalin S.A. > Aktualności > Aktualności > Toruń za silny

© Wszelkie prawa zastrzeżone dla AZS Koszalin S.A.