Koszalin Energa Basket Liga

Inauguracja w Koszalinie

Data dodania: 06.10.2017 19:10 (Aktualizacja: 06.10.2017 19:10) | Autor: Redakcja

Inauguracja w KoszalinieKoszykarze AZS zaprezentują się pierwszy raz przed swoją publicznością. Podopieczni trenera Dariusza Szczubiała zmierzą się z aktualnym wicemistrzem kraju, Polskim Cukrem Toruń.

Czas na pierwszy mecz Akademików w Hali Widowiskowo - Sportowej w sezonie 2017/2018. Koszalińscy kibice mieli tylko jedną okazję, by zobaczyć swoich ulubieńców w akcji, gdy podopieczni trenera Dariusza Szczubiała mierzyli się z London Lions. Tym razem biało - niebiescy zagrają z aktualnym wicemistrzem kraju, Polskim Cukrem Toruń. Kolejny rywal AZS wzmocnił swój skład dwoma reprezentantami Polski, Aaronem Celem oraz Karolem Gruszeckim. Dodatkowo w toruńskiej drużynie zostali Krzysztof Sulima, Bartosz Diduszko, Łukasz Wiśniewski i Tomasz Śnieg.

Polski Cukier, podobnie jak Akademicy, przegrali w swoim inauguracyjnym meczu. Podopieczni trenera Dejana Mihevca musieli uznać wyższość MKS Dąbrowy Górniczej, gdzie szkoleniowcem jest... Jacek Winnicki, były trener toruńskiej drużyny. Spotkanie zakończyło się wynikiem 89:76 dla gospodarzy. Najlepszym strzelcem Polskiego Cukru był Karol Gruszecki, który uzbierał 14 punktów. Powyżej dziesięciu "oczek" notowali jeszcze Tomasz Śnieg, Aleksander Perka, Krzysztof Sulima i Bartosz Diduszko. To właśnie na tych zawodników będą musieli zwrócić uwagę podopieczni trenera Dariusza Szczubiała. Wciąż nie wiadomo czy w sobotę na parkiet koszalińskiej hali wybiegną Aaron Cel i Cheikh Mbodj, którzy nie wystąpili w pierwszym meczu z powodu problemów zdrowotnych.

Akademicy będą z pewnością liczyć na skuteczność z dystansu, która na będzie miała spory wpływ na wynik sobotniej potyczki. - Potrzebujemy dopingu naszych kibiców. Chcemy dobrze zaprezentować się przed koszalińską publicznością, bo to w końcu pierwsze spotkanie przed kibicami AZS - mówił kapitan Akademików, Jakub Dłoniak.

Źródło: inf. własna

Najbliższy mecz

AZS Koszalin
PGE Turów Zgorzelec
AZS KoszalinPGE Turów Zgorzelec
24.03.2018, godz. 18:00, HWS w Koszalinie

Poprzedni mecz

AZS Koszalin - 85
Rosa Radom - 92
AZS KoszalinRosa Radom
21.03.2018, godz. 18:30, HWS w Koszalinie, Statystyki
DKMS
Klub Kibica AZS Koszalin
KALK Koszalin.pl
  • Urząd Miejski w Koszalinie
  • Zarząd Obiektów Sportowych Spółka z o.o. w Koszalinie
  • Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o.
  • Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie
  • Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin
  • Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica
  • Park Wodny Koszalin
Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasto Koszalin.

Jesteś tutaj: AZS Koszalin S.A. > Aktualności > Aktualności > Inauguracja w Koszalinie

© Wszelkie prawa zastrzeżone dla AZS Koszalin S.A.