• AZS Koszalin S.A.
Tauron Basket Liga

Porażka na zakończenie

Data dodania: 01.05.2017 07:23 (Aktualizacja: 01.05.2017 07:24) | Autor: Redakcja

Porażka na zakończenieTo nie było wymarzone pożegnanie z sezonem Polskiej Ligi Koszykówki. Koszalinianie nie zagrali dobrze w obronie i przegrali wysoko z zespołem King Szczecin 81:111

Przed meczem:

W ostatnim spotkaniu sezonu koszykarzom AZS przyszło mierzyć się z ekipą King Szczecin. Podopieczni trenera Marka Łukomskiego, podobnie jak Akademicy, nie mieli szans na fazę play-off i zakończą sezon w dolnej połowie tabeli. Dodatkowo w ekipie ze Szczecina doszło do kilku zmian personalnych. Zespół opuścili m.in. Paweł Kikowski oraz Taylor Brown. Dlatego też prym w drużynie King wiodą Travis Releford, Michał Nowakowski oraz Russell Robinson. - Nie myślimy o wakacjach. Chcemy zakończyć ten sezon wygraną. Wiemy jednak, że to nie będzie łatwe zadanie, bo szczecinianie to naprawdę solidna ekipa – mówił przed meczem Kamil Sadowski, trener AZS.

Problemy pod koszem:

Koszalinianie musieli po raz kolejny radzić sobie bez Darrella Harrisa, który nie mógł wystąpić w spotkaniu ze względu na kontuzję. Dlatego też Akademicy mieli spore problemy z obroną strefy podkoszowej i ze zbieraniem piłek. W przypadku minięcia pierwszej linii defensywy, gracz King mógł z dużą swobodą kończyć akcję. Przykładem mogą być wsady Releforda oraz Knowelsa. Biało – niebiescy nie zastawiali i byli zbyt pasywni na deskach (w pierwszej połowie Akademicy zanotowali 11 zbiórek, a szczecinianie 26).

Akademicy bez poprawy:

Ci, którzy liczyli na poprawę gry AZS po przerwie byli na pewno bardzo zawiedzeni. Akademicy nie potrafili powstrzymać szczecinian w obronie. Momentami w koszalińskim zespole brakowało komunikacji, przez co King zdobywał sporo łatwych punktów. Przewaga szczecinian wynosiła w piątej minucie trzeciej kwarty 15 „oczek”.

Podjęli rękawice:

Gdy wydawało się, że koszalinianie będą czekać na zakończenie spotkania, do głosu doszli Piotr Stelmach oraz Igor Wadowski. Ważne rzuty z dystansu dały kibicom nadzieję, że Akademicy wciąż mogą powalczyć o zwycięstwo. Do tego doszły oczywiście udane akcje w ofensywie i koszalinianie zniwelowali straty do dziewięciu punktów.

Ciosy nokautujące:

Niestety w czwartej kwarcie szczecinianie szybko rozwiali wątpliwości. Za trzy trafiali Nowakowski oraz Robinson i przewaga King wróciła ponownie do 20 punktów. To nie był najlepszy mecz Akademików w obronie. Trener Sadowski próbował zaskoczyć rywali obroną strefową, ale nawet to nie działało na dobrze dysponowanych graczy ze Szczecina.

• Hotel Emocja
Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasto Koszalin.

Jesteś tutaj: AZS Koszalin S.A. > Aktualności > Aktualności > Porażka na zakończenie