• AZS Koszalin S.A.
Tauron Basket Liga

Dwa oblicza Akademików

Data dodania: 12.04.2017 20:49 (Aktualizacja: 12.04.2017 20:49) | Autor: Redakcja

Dwa oblicza AkademikówDobra pierwsza połowa została przyćmiona przez znacznie gorszą grę Akademików w trzeciej i czwartej kwarcie. Ostatecznie koszykarze AZS Koszalin przegrali 74:95.

Przed meczem:

Które to spotkanie, gdzie koszykarze AZS nie byli faworytami spotkania na własnym parkiecie? Tym razem Akademicy mierzyli się z PGE Turowem Zgorzelec, który podobnie jak Trefl Sopot, mimo dodatniego bilansu, znajduje się obecnie poza czołową ósemką rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki. Koszalinianie nie mają dobrej serii przeciwko zespołom z czołówki tabeli, szczególnie w ostatnich tygodniach, gdy musieli uznawać wyższość m.in. Stelmetu Zielona Góra, Anwilu Włocławek, Trefla Sopot czy Rosy Radom.

Zaczęli z przytupem:

Nie wiadomo czego można było się spodziewać po koszalińskiej drużynie, która właściwie nie miała niczego do stracenia. Z pewnością z podobnego założenia wyszedł zespół ze Zgorzelca. Koszykarze PGE Turowa byli zaskoczeni bardzo dobrym początkiem Akademików, którzy nie mieli problemów w ofensywie, trafiali za trzy (dwukrotnie Stelmach, raz Wadowski) oraz nieźle prezentowali się w obronie – na pewno znacznie lepiej niż przy okazji meczu z Treflem Sopot. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 46:46, a lepsze wrażenie pozostawiali po sobie koszykarze prowadzeni przez trenera Kamila Sadowskiego.

Odczuwalny brak Harrisa:

To kolejne spotkanie dla koszykarzy AZS bez podstawowego środkowego – Darrella Harrisa. Amerykanin nie zagrał w pojedynku z PGE Turowem ze względu na naciągnięty mięsień łydki. Absencja Harrisa wpływa na grę Akademików – po obu stronach parkietu. Na domiar złego koszalinianie mierzyli się z zespołem, który opiera swoją ofensywę na wjazdach w pomalowane oraz grze tyłem do kosza.

Włączyli wyższy bieg:

Jeśli ktoś miał wrażenie, że PGE Turów nie grał na miarę swoich możliwości w pierwszej połowie, to musiał zmienić zdanie zaraz po przerwie. Seria 12-0 znacznie utrudniła zadanie Akademikom. Co ciekawe, trener Kamil Sadowski dosyć szybko zareagował i prosił o time-out, ale nawet reprymendy i rotacje składem nie pomagały i nie zmieniały obrazu gry. Świetnie radził sobie Michał Michalak, który w 5 minut zdobył 8 punktów. W czwartej kwarcie spotkania przyjezdni prowadzili różnicą 20(!) „oczek”.

Dwa różne oblicza:

Bardzo dobra postawa Akademików w pierwszej połowie została przyćmiona przez świetną grę PGE Turowa i znaczny zjazd formy AZS. Mimo że w tym meczu aż czterech zawodników gospodarzy przekroczyło barierę 10 punktów, to było to wciąż za mało na świetnie dysponowany zespół Mathiasa Fishera.

Źródło: inf. własna