• Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Sopot zdobyty

news

AZS Koszalin pokonał w 15 kolejce Trefl Sopot 100:90 i tym samym odniósł swoje pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w obecnych rozgrywkach.

Początek spotkania należał do Akademików i to oni uzyskali minimalne prowadzenie, przede wszystkim za sprawą dobrze grającego Jareckiego, który w ciągu niespełna 4 minut zdobył 7 punktów. Jednak Trefl szybko ocknął się z marazmu i gra się wyrównała. Na tyle, że po 10 minutach gry i trafieniach za 3 punkty Papicia i Zywerta na tablicy widniał remis 23:23. Prawdziwe bombardowanie kosza gospodarzy rozegrało się w drugiej kwarcie. Rewelacyjnie w tej kwarcie zagrał Jakóbczyk, który w niespełna 3 minuty zdobył 12 punktów (w tym 3x3, w całym meczu 4/4 z dystansu). Wspierany przede wszystkim przez Brandona, Czujkowskiego i Jareckiego doprowadził do wysokiego prowadzenia AZS (nawet 18 pkt) i po 20 minutach gry podopieczni Marka Łukoskiego prowadzili 54:40.

Czternaście punktów przewagi po pierwszej połowie spotkania pozwoliło biało-niebieskim na swobodniejszą grę po przerwie. Na szczęście AZS szybko wrócił na właściwe tory i zaliczyli 8 punktów z rządu. Gospodarze nie zamierzali się poddać i po runie 13:0 doprowadzili do wyniku 60:62. Wtedy ponownie dał o sobie znać Papić i Jakóbczyk trafiając ważne "trójki", a po takim samym celnym rzucie Czujkowskiego po 30 minutach gry było 73:61 dla AZS.

W ostatnich 10 minutach meczu koszalinianie kontrolowanie wypracowaną wcześniej przewagę i przebieg wydarzeń na parkiecie. W 36 minucie gry zdołali nawet uzyskać najwyższe prowadzenie w meczu na poziomie 20 punktów (91:71). Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 100:90 dla AZS i było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Akademików w obecnych rozgrywkach.

Trefl Sopot - AZS Koszalin 90:100 (23:23, 17:31, 21:19, 29:27)

Trefl: Śmigielski 21 (4x3, 4 zb., 3 as.), Baker 17 (2x3), Milovanović 15 (8 zb.), Leończyk 8 (1x3, 6 zb., 4 as.), Flowers 2 - Zagorać 14 (2x3, 4 zb.), Kolenda 9 (1x3, 5 as., 3 zb., 3 str.), Jeszke 4.

AZS: Brandon 19 (6 as., 5 zb.), Tejić 17 (4 zb., 2 bl.), Jarecki 14 (1x3, 5 as.), Surmacz 4 (9 zb., 3 as.), Bochno 0 (3 as.) - Jakóbczyk 17 (4x3, 4 as.), Czujkowski 11 (3x3), Papić 9 (3x3), Zywert 7 (1x3), Walters 2.