• Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Moc wicelidera

news

Polski Cukier Toruń wygrał w przekonującym stylu z Akademikami 89:65 w rozegranym awansem meczu 17 kolejki Energa Basket Ligi.

Pierwsza kwarta nie zapowiadała wysokiej przegranej podopiecznych Marka Łukomskiego. Co prawda AZS wiedział, że o zwycięstwo na niezdobytym do tej pory toruńskim parkiecie będzie bardzo trudno, to jednak Akademicy prowadzili równą walkę z obecnym wiceliderem tabeli EBL. Po trafieniach Tejicia, AZS prowadził nawet 14:6 i gospodarze meczu musieli sporo napracować się przy zdobywaniu kolejnych punktów. Dobra gra przez pierwsze 10 minut zaowocowało prowadzeniem Akademików 22:16 na koniec tej części gry. Niestety jednocześnie była to jedyna kwarta, w której biało - niebiescy byli górą. Już na początku drugiej odsłony Polski Cukier zaliczył serię 7:0 i szybko uzyskał prowadzenie w meczu. Rozpędzonych podopiecznych trenera Mihevca nie udało się już zatrzymać. Do przerwy zdobyli 26 punktów tracąc jedynie 6. W efekcie po pierwszej połowie było 45:28 dla gospodarzy.

W trzeciej oraz czwartej kwarcie zawodnicy z Torunia kontrolowali tempo gry i przebieg wydarzeń na parkiecie. Gdy tylko AZS starał się odrobić straty, gospodarze szybko odpowiadali kolejnymi trafieniami, ponownie wychodząc na wysokie prowadzenie. Tak było gdy podopieczni trenera Mihevca zdobyli 11 „oczek” z rzędu, pomiędzy dwudziestą trzecią a dwudziestą siódmą minutą spotkania, nie tracąc przy tym żadnego kosza. AZS nie zdołał już do samego końca spotkania nawiązać wyrównanej walki z obecnym wiceliderem tabeli. Ostatecznie Akademicy przegrali w Toruniu 89:65. Najlepiej punktującymi zawodnikami w biało-niebieskiej ekipie byli Marko Tejić - 15 pkt. i Marek Zywert - 12. pkt.

Polski Cukier Toruń - AZS Koszalin 89:65 (16:22, 29:6, 21:17, 23:20)

Polski Cukier: Cheikh Mbodj 14, Krzysztof Sulima 14 (11 zb), Robert Lowery 13, Bartosz Diduszko 12, Karol Gruszecki 11, Aaron Cel 7, Tomasz Śnieg 7, Ignacy Grochowski 5, Michael Umeh 4, Mikołaj Ratajczak 2.

AZS Koszalin: Marko Tejić 15, Marek Zywert 12, Brandon Walters 10, Jacek Jarecki 10, Bartosz Bochno 7, Krzysztof Jakóbczyk 5, Alan Czujkowski 4, Drew Brandon 2, Dragoslav Papić 0, Maciej Kucharek 0, Grzegorz Surmacz 0.