• Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Twierdza Koszalin

news

Trzecie zwycięstwo z rzędu we własnej hali stało się faktem, Akademicy pokonali Miasto Szkła Krosno 99:94.

Spokojnie, bez szaleństw i bez emocji

Spotkanie pomiędzy obiema drużynami było tym z cyklu o "cztery punkty", ponieważ zarówno AZS jak i Miasto Szkła legitymowały się przed tym meczem identycznym bilansem (2-9). Początek meczu był jednak dosyć ospały w wykonaniu obu ekip, ponieważ po pięciu minutach na tablicy widniał wynik 9:9. Od tego momentu koszalinianie narzucili wyższe tempo gry i dzięki skutecznej grze po obu stronach parkietu, po pierwszej kwarcie Akademicy prowadzili różnicą sześciu "oczek" (21:15).

Druga odsłona to kontynuacja dobrej gry Azetesiaków, którzy w dalszym ciągu nadawali ton grze i skutecznymi akcjami rozbijali obronę rywali, dzięki czemu po dwudziestu minutach AZS prowadził 51:38. Po stronie gospodarzy bardzo dobrze wyglądała współpraca Drew Brandona i Marko Tejicia (po 8 punktów), a skutecznością zza łuku popisywał się Bartosz Bochno (3/4 za 3, 11 pkt). Pośród gości wyróżniała się dwójka podkoszowych Loveridge-Sekulović, która to zanotowała łącznie 17 punktów.

No to jazda!

Relatywnie wysokie prowadzenie do przerwy uśpiło naszą drużynę i po zmianie stron to drużyna z Krosna nadawała prym w grze. Proste błędy w obronie i komunikacji Akademików, w połączeniu z dużo wyższą skutecznością podopiecznych Mariusza Niedbalskiego sprawiło, że po trzech kwartach Miasto Szkła traciło do gospodarzy zaledwie dwa punkty (65:63). Na wyróżnienie zdecydowanie zasłużył rozgrywający Jabarie Hinds, który wspólnie z Maciejem Bojanowskim przywrócili własną drużynę do gry.

Czwarta kwarta to świetny początek Akademików, którzy uspokoili grę i skutecznymi akcjami kontrowali już mniej skuteczną drużynę z Krosna. Szybki atak i rzuty trzy punktowe sprawiły, że na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, AZS prowadził rożnicą dziewięciu punktów (84:75). Jednak w tym momencie ponownie o sobie dali znać kluczowi w tym meczu zawodnicy Miasta Szkła, dzięki którym kibice w Koszalinie obejrzeli emocjonującą końcówkę spotkania. Te sięgnęły zenitu, gdy na 2 sekundy przed zakończeniem regulaminowych 40 minut, Maciej Bojanowski celnym rzutem za dwa punkty doprowadził do dogrywki. W doliczonym czasie gry lepsi okazali się gospodarze, którzy pomimo faktu braku celności z linii rzutów osobistych, ostatecznie pokonali Miasto Szkła Krosno 99:94.

AZS Koszalin - Miasto Szkła Krosno 99:94 (21:15, 30:23, 16:27, 20:22, 12:7)

AZS: Brandon 24 (12 as, 8 zb.), Tejić 24, Bochno 15, Walters, Jarecki 8, Surmacz, Kucharek 6, Jakóbczyk, Papić 3, Zywert 2,

Miasto Szkła: Hinds 22 (10 as, 7 zb.), Bojanowski 22 (9 zb.), Sekulović 18 (9 zb.), Loveridge, Put 13, Oczkowicz 4, Newton 2, Krefft, Grochowski 0