AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Zaczynamy budowę składu! Papic i Zywert w AZS!

news

Nowymi zawodnikami AZS zostali Dragoslav Papic i Marek Zywert.

Dragoslav Papic to zawodnik występujący docelowo na pozycji silnego skrzydłowego, ale radzi sobie również świetnie jako skrzydłowy oraz center. W 2006 roku przeniósł się do Stanów, gdzie reprezentował barwy Odessa Junior College. Następnie, nowy gracz AZS występował m.in. w bułgarskim Rilski Sportist, rumuńskim Turabo Bucaresti oraz serbskich KK Crnokosa Kosjeric i KK Vrsac Swisslion.

Mierzący 204 cm wzrostu Serb występował w ostatnim sezonie w rodzimej ekstraklasie, w barwach Zlatibor Cajetina, gdzie był liderem swojej drużyny. 31-latek notował średnio 18 punktów na mecz, 5,5 zbiórki oraz 2 asysty.

Marek Zywert to zawodnik występujący na pozycji rzucającego obrońcy. 22-latek trafił na parkiety koszykarskiej ekstraklasy w 2013 roku. Wówczas reprezentował barwy Stelmetu Zielona Góra. Następnie przeniósł się do Słupska. W ekipie Czarnych, Zywert rozegrał w 18 spotkaniach, gdzie notował średnio 2 pkt na mecz.

Do szybszego rozwoju Marka Zywerta potrzebna była jednak większa liczba minut. Dlatego też nowy zawodnik AZS spędził dwa ostatnie sezony w pierwszej lidze, oba w Sokole Łańcut. W poprzednich rozgrywkach, Zywert był czołowym strzelcem ligi, a statystki na poziomie 17,5 punktów na mecz (41,5% z gry), 3,7 zbiórek i 2,4 asysty oraz ogromne serce do gry zawodnika sprawiły, że nasz klub postanowił podpisać z nim roczną umowę.

W chwili obecnej klub prowadzi negocjacje z kolejnymi, potencjalnymi kandydatami do gry w AZS Koszalin.

fot.: Tomasz Ryzner (www.nowiny24.pl)

Udostępnij

Social Media

Dziś o bezpieczeństwo klientów @parkwodnykoszalin dbali @gotorey i @gregsurmacz33 🏊🏻‍♂️ podczas dyżuru naszych zawodników nie odnotowano żadnych incydentów. Panowie spisali się na medal 🥇 #Koszalin #parkwodnykoszalin #plkpl #AZSKosz #slonecznypatrol #wopr

23 marca, 2019

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic IMSO Sp. z o.o. Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka Centrum Rekreacji Forma Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie Soniqa Pomorze Zachodnie Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.