AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Porażka na zakończenie

news

To nie było wymarzone pożegnanie z sezonem 2017/2018 dla AZS Koszalin. Koszalinianie przegrali na własnym parkiecie z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski 69:92.

Przed meczem

W ostatnim spotkaniu Akademików w Energa Basket Lidze biało-niebiescy przede wszystkim chcieli się pożegnać z kibicami w dobrym stylu. Zwycięstwo nad zajmującą obecnie ekipą BM Slam Stali na pewno byłoby pozytywnym zwieńczeniem rozgrywek. To zadanie jednak wymagałoby od podopiecznych Dragana Nikolicia rozegrania świetnego meczu przeciwko, mającej grać o medale, drużynie z Ostrowa Wielkopolskiego. AZS jednak udowodnił, że jest to możliwe wygrywając na parkiecie dzisiejszego rywala 83:80.

Wyrównany początek

W pierwszych dziesięciu minutach meczu kibice oglądali wyrównany pojedynek po obu stronach parkietu. Mimo że to goście lepiej rozpoczęli spotkanie, to Akademicy nie zamierzali ustępować im i szybko niwelowali przewagę podopiecznych Emila Rajkowicia. AZS wyszedł nawet na prowadzenie w 8 minucie pojedynku 19:18. Ostatecznie to BM Slam Stal kończyło pierwszą kwartę z kilkupunktowym prowadzeniem 25:21.

Mocne uderzenie BM Slam Stali

Niestety takiego rozpoczęcia drugiej odsłony meczu chyba nikt z koszalińskich kibiców się nie spodziewał. W ciągu niespełna 4 minut zawodnicy BM Slam Stali zdobyli 16 punktów nie tracąc żadnego. W efekcie przewaga gości urosła do 20 "oczek" (41:21) i stawiało to podopiecznych Dragana Nikolicia w bardzo trudnym położeniu. Ostatecznie po 20 minutach gry było 57:47 dla ostrowian, którzy mieli aż 69,7% celnych rzutów z gry.

Goście kontrolują mecz

Po zmianie stron Akademikom nie udało się już wrócić do meczu. Goście kontrolowali wypracowaną przewagę, nie pozwalając biało-niebieskim na łatwe punkty i odrabianie strat. Na każdy celny rzut gospodarzy, zawodnicy Emila Rajkovicia odpowiadali tym samym. Po trzech kwartach było 76:55 i trudno było jeszcze sądzić, że AZS zdoła walczyć o zwycięstwo. W ostatnich 10 minutach spotkania obraz gry się nie zmienił i w ostatnim meczu sezonu 2017/2018 AZS Koszalin uległ na własnym parkiecie zespołowi BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski 69:92, kończąc tym samym rozgrywki na 13 miejscu. Najwięcej 17 punktów dla koszalińskiego zespołu w dzisiejszym pojedynku zdobył Aleksandar Marelja, w drużynie gości 14 "oczek" miał Jure Škifić.

Udostępnij

Social Media

Za 7 dni gramy ze @basketzg ❗
Początkowo zaplanowany mecz na 20 stycznia został przełożony na 21.01 na godzinę 18:30. Zaplanujcie sobie tę datę tak by być z nami w HWS 👍
#plkpl #AZSKosz

14 stycznia, 2019

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic IMSO Sp. z o.o. Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka Centrum Rekreacji Forma Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie Soniqa Pomorze Zachodnie