• Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Więcej atutów gospodarzy

news

AZS Koszalin przegrał w swoim ostatnim meczu wyjazdowym sezonu 2017/2018 z TBV Startem Lublin 92:74. Najwięcej, 15 punktów dla Akademików zdobył Aleksandar Marelja.

Przed meczem

Do spotkania z TBV Startem Lublin podopieczni Drgana Nikolicia podchodzili po dwóch bardzo dotkliwych przegranych. Akademicy ulegli na wyjeździe Legii Warszawa 103:68, a na własnym parkiecie musieli uznać wyższość Asseco Gdynia 84:66. W nieco odmiennych nastrojach do meczu podchodził dzisiejszy gospodarz, co prawda ostatnio lublinianie przegrali z MKS Dąbrową Górniczą 99:82, jednak wcześniej pokonali Polpharmę Starogard Gdański 96:75. W pierwszym pojedynku Akademików z TBV Startem lepsi okazali się podopieczni Davida Dedka wygrywając 89:85, opierając swoją grę przede wszystkim na Jamesie Washingtonie (22 pkt.) i Chavaughnie Lewisie (34 pkt.). Akademicy, by wygrać w Lublinie, na pewno musieli ograniczyć poczynania liderów rywali, jednocześnie nie zapominając o pozostałych graczach gospodarzy.

Akademicy nie oddają pola

Mecz rozpoczął się po myśli koszalińskiego zespołu. Już w pierwszych akcjach Akademicy pokazali, że nie zamierzają oddawać pola rywalom. Po niespełna 6 minutach gry AZS prowadził 15:8 i wyglądał bardzo pozytywnie zarówno w ataku, jak i obronie. Dobrze prezentował się Diante Baldwin, który w pierwszej odsłonie spotkania zdobył 8 „oczek”. Do końca tej części gry gospodarze zdołali odrobić jedynie 2 punkty i po 10 minutach gry było 22:16 dla AZS. Gorzej wyglądała druga kwarta w wykonaniu podopiecznych Dragana Nikolicia. Mimo walki po obu stronach parkietu, częściej do głosu dochodzili gospodarze i zdołali odrobić całą stratę oraz wyjść na czteropunktowe prowadzenie na koniec pierwszej połowy 44:40. Wszystko za sprawą celnym rzutom za 3 punkty, z którymi Akademicy mieli problem. Warto jednak wspomnieć o grze Szymona Kiwilszy. Koszalinianin w ciągu 17 minut na parkiecie zanotował 6 punktów i 8 zbiórek.

Po zmianie stron AZS w dalszym ciągu starał się walczyć z coraz lepiej grającymi podopiecznymi Davida Dedka. Po stronie gospodarzy coraz częściej trafiał Washington, Lewis oraz Dutkiewicz. Na domiar złego Akademikom przytrafiało się więcej strat, po 30 minutach gry na swoim koncie mieli ich już 11 przy 4 TBV Startu Lublin. Po stronie AZS w dalszym ciągu dobre zawody rozgrywał Kiwilsza oraz Marelja i Baldwin. Było to jednak za mało na atuty gospodarzy, którzy trzecią kwartę wygrali 26:16 i po 30 minutach było 70:56 dl TBV Startu. W ostatniej kwarcie obraz gry niewiele się zmienił. Podopieczni Davida Dedka kontrolowali przebieg spotkania utrzymując kilkunastopunktowe prowadzenie odpowiadając na każde trafienie Akademików własnym celnym rzutem. Mimo, że w statystykach procent ze wszystkich rzutów po stronie AZS nie był dużo gorszy od rywali (44% TBV Start, 40% AZS) to największą różnicę robiła statystyka "trójek". Przy czternastu trafieniach "za trzy" (14/32) TBV Startu Lublin, AZS miał ich jedynie cztery (4/20). Ostatecznie ostatni wyjazdowy mecz biało-niebieskich w sezonie 2017/2018 zakończył się zwycięstwem gospodarzy 92:74. Najwięcej punktów dla AZS zdobył Marelja (15 pkt.), natomiast dla TBV Startu James Washington (23 pkt.)