AZS Koszalin S.A. - 50 lat
  • Obserwuj nas
Enea Basket Liga

AZS wyraźnie gorszy od Legii

news

AZS Koszalin uległ na wyjeździe Legii Warszawa 103:68.

Przed meczem

Akademicy w obecnym sezonie bardzo rzadko występowali w roli faworyta meczu. Tym razem w konfrontacji z zajmującą przedostatnią pozycję w tabeli - Legią Warszawa to zespół Dragana Nikolicia miał być ekipą, która będzie dyktować warunki na parkiecie. Stołeczna drużyna do tej pory jedynie 3. razy okazała się lepsza od swoich przeciwników. Warto jednak zaznaczyć, że legioniści pod wodzą Tane Spaseva grają coraz odważniej i skuteczniej. Legia mimo niewielu zwycięstw potrafiła już wielokrotnie udowodnić, że jest groźną drużyną.

Mocne uderzenie Legii

Trudno napisać coś pozytywnego o pierwszych minutach gry Akademików. Gospodarze szybko uzyskali wysokie prowadzenie (9:0) i dominowali w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Najbardziej zawodziła defensywa koszalińskiego zespołu. Podopieczni Tane Spaseva w bardzo prosty sposób dochodzili do łatwych pozycji rzutowych i karcili Akademików kolejnymi trafieniami. W pierwszych 10 minutach gospodarze mieli 60% skuteczności w tym 7 celnych rzutów "za trzy". Po 1 kwarcie było 35:20 dla Legii, a 18 punktów na swoim koncie miał w szeregach gospodarzy Anthony Beane. Niewiele lepiej biało-niebiescy prezentowali się w kolejnej odsłonie meczu. Legia natomiast w dalszym ciągu rozgrywała bardzo dobre zawody, choć najskuteczniejszy Beane zdołał zdobyć w drugiej kwarcie jedynie 2 „oczka”. AZS starał się odrabiać stratę rzutami za trzy punkty, jednak bezskutecznie (1 celny na 12 prób do połowy). Po 2 kwartach było 59:30 dla stołecznej ekipy.

Bez poprawy

Marazm w ekipie Dragana Nikolicia trwał również po długiej przerwie. Legia grając proste, ale skuteczne akcje, już po 4 minutach trzeciej kwarty zdołała zdobyć 15 oczek tracąc jedynie 3, efektem było 41 punktów przewagi gospodarzy i wynik na tablicy 74:33. Do końca kwarty udało się biało-niebieskim odrobić 6 punktów (81:46) jednak w perspektywie pozostałych 35 oczek straty do gospodarzy trudno było myśleć o zwycięstwie w tym meczu. Szczególnie mając na uwadze bardzo słabą skuteczność w rzutach za trzy punkty (12% w całym meczu - 3/24). Ostatecznie Akademicy ulegli w Warszawie tamtejszej Legii 103:68.

Udostępnij

Social Media

Dziś o bezpieczeństwo klientów @parkwodnykoszalin dbali @gotorey i @gregsurmacz33 🏊🏻‍♂️ podczas dyżuru naszych zawodników nie odnotowano żadnych incydentów. Panowie spisali się na medal 🥇 #Koszalin #parkwodnykoszalin #plkpl #AZSKosz #slonecznypatrol #wopr

23 marca, 2019

Sponsor główny

Miasto Koszalin

Sponsorzy

ZOS Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Meden-Inmed Sp. z o.o. North.pl GlobalLogic IMSO Sp. z o.o. Dajar Sp. z o.o. TEPRO SA Hotel Verde *** Mścice/ Koszalin Dowbusz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Koszalin Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie Auto Handel Centrum Krotoski-Cichy Sp.J. Agencja Ochrony SZABEL Spółka z o.o. w Koszalinie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie Park Wodny Koszalin Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Koszalinie Maro Tur Przewozy Krajowe i Zagraniczne Koszaliński Sztab Ratownictwa Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Remedica Piekarnia-Cukiernia Kaliszczak morska_10 - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PAWO LEO Sp. z o.o. Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor-Plusz Auto Stodoła NordGlass Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens Spalding Q4Glass Drukarnia wielkoformatowa SOLDRUK Centrum Medyczne Bata Tarnowski TOMSOL Sp. z o.o. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie DOMAR Kazimierz Domaracki Bokaro Galeria Emka Centrum Rekreacji Forma Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie Soniqa Pomorze Zachodnie Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.