• Obserwuj nas
Enea Basket Liga

Kolejna nerwówka dla AZS!

news

AZS Koszalin pokonał we własnej hali po nerwowej końcówce meczu PGE Turów Zgorzelec 82:80 i tym samym zrewanżował się podopiecznym Michaela Claxtona za wysoką porażkę na wyjeździe. Najskuteczniejszym Akademikiem był Diante Baldwin z 24 punktami.

Przed meczem

To już trzeci mecz Akademików w ciągu siedmiu dni. Podopieczni Dragana Nikolicia zapewne odczuwali tego skutki, jednak na odpoczynek miał przyjść czas dopiero po spotkaniu. PGE Turów Zgorzelec to wymagający rywal, który bije się o fazę play-off i jeśli chce się dostać do najlepszej stawki ligi, każdy pojedynek musi kończyć zwycięstwem. By AZS mógł wygrać musiał więc zagrać bardzo dobre spotkanie i nie zważając na zmęczenie bić się o każdą piłkę w meczu.

Twarda gra AZS

AZS od samego początku postawił rywalom wysoko poprzeczkę. Gra Akademików w obronie mogła się naprwadę podobać. Podopieczni Dragana Nikolicia kryjąc jeden na jeden nie dawali rywalom rozwinąć skrzydeł twardo broniąc dostępu do własnego kosza. Również w ataku wykorzystywali przewagę zmuszając gości do fauli. Już po 4 minutach gry jeden z liderów PGE Turowa - Waldow miał na swoim koncie 3 przewinienia. W efekcie po pierwszej kwarcie Akademicy prowadzili 20:11 i przeważali w każdym elemencie gry. W drugiej odsłonie gospodarze starali się utrzymać intensywność gry. Dobra obrona całej drużyny i szybka gra w ataku, szczególnie Diante Baldwina (15 pkt do przerwy), pozwalała Akademikom powiększać przewagę. Po 6 punktach z rzędu AZS wyszedł w połowie drugiej kwarty na osiemnastopunktowe prowadzenie 35:18. Niestety kilka niepowodzeń w ataku po stronie biało-niebieskich zostało szybko wykorzystane przez podopiecznych Michaela Claxtona i do przerwy było 46:33.

Kryzys po przerwie

Kibice zgromadzeni w koszalińskiej hali spodziewali się dobrej gry Akademików również po przerwie. Niestety podopieczni Dragana Nikolicia zupełnie stracili skuteczność z dystansu i dobrą postawę w obronie w kolejnych 10 minutach meczu. PGE Turów dużo łatwiej znajdował sobie miejsce do zdobywania punktów i zacieśnił własną defensywę. Trzynastopunktowa przewaga AZS stopniała jedynie do  4 "oczek" - 65:61

Decydujące 10 minut

Przewaga Akademików przed ostatnią kwartą nie dawała im praktycznie żadnej gwarancji na zwycięstwo. Mecz rozpoczął się niemal od początku. Co prawda zawodnicy Dragana Nikolicia prezentowali lepszą koszykówkę od tej z poprzednich 10 minut, ale PGE Turów w dalszym ciągu starał się ze wszystkich sił przejąć kontrolę nad meczem. Goście w końcu wyszli na prowadzenie w 38 minucie 78:77.  Zwycięsko z gry nerwów w samej końcówce meczu wyszli podopieczni Dragana Nikolicia wygrywając 82:80